Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-11-02| Instytucje, Kataster

GUGiK walczy o dotacje na ZSIN

Projekt pierwszej fazy budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) został pozytywnie zaopiniowany do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.


GUGiK walczy o dotacje na ZSIN
Decyzja zapadła na środowym (31 października) posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji. Nie oznacza ona jednak, że projekt ma już dofinansowanie zagwarantowane.

Główny Urząd Geodezji i Kartografii szacuje wartość prac w ramach I fazy ZSIN na 66 mln zł. Miałyby być one realizowane w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, jeszcze w tej perspektywie finansowej (2007-13). Z tej samej osi finansowane są takie przedsięwzięcia geodezyjne i kartograficzne, jak: TERYT 2 i 3, ISOK (w tym skanowanie lotnicze kraju oraz opracowanie map powodziowych), Geoportal2 czy Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych (GBDOT).

ZSIN ma być rozwiązaniem umożliwiającym prowadzenie centralnego repozytorium kopii zbiorów danych ewidencji gruntów i budynków. Ma umożliwiać m.in. komunikowanie się włączonych do niego rejestrów publicznych, celem przekazywania w postaci standardowych dokumentów elektronicznych zawiadomień o zmianach danych. Wdrożenie pełnej funkcjonalności systemu ma zająć 42 miesiące od wejścia w życie rozporządzenia ws. ZSIN – wg informacji GUGiK akt ten jest już na końcowym etapie prac legislacyjnych.

Źródło: GUGiK/Twitter, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS