wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-29| GIS, Mapy, Instytucje

Harmonizacja danych także na południu

Wymiana i harmonizacja danych przestrzennych na pilotażowym obszarze przygranicznym na styku granic polskiej, słowackiej i czeskiej będzie przedmiotem współpracy służby geodezyjnej Polski i Słowacji.


Harmonizacja danych także na południu <br />
fot. Geoporal.gov.pl
fot. Geoporal.gov.pl
Wstępne założenia wspólnych działań Kazimierz Bujakowski, główny geodeta kraju, omawiał w trakcie wizyty w Bratysławie z Marią Fridrichową – prezesem Urzędu Geodezji, Kartografii i Katastru. Porozumienie o współpracy obu urzędów zostanie parafowane do końca roku. Ich szefowie podpiszą je wiosną przyszłego roku w trakcie wizyty Marii Fridrichowej w Warszawie.

Podczas spotkania ustalono najlepszy obszar wymiany i harmonizacji danych. Polska i słowacka służba udostępnią sobie dane z bazy obiektów topograficznych, nazw geograficznych, granic jednostek administracyjnych, metadane, numeryczny model terenu oraz, w ramach kontynuacji współpracy w zakresie ASG-EUPOS, danymi z przygranicznych stacji ASG-EUPOS i SKPOS. Problemami, które trzeba będzie rozwiązać, są m.in. różne układy odniesień przestrzennych oraz modele danych obiektów topograficznych.

Przypomnijmy, że podobny projekt realizowany jest już na granicy Polski i Niemiec. W jego ramach opracowano struktury wspólnej bazy danych ATKIS i BDOT, a obecnie trwają prace nad dostosowaniem jej do rozporządzenia ministra SWiA ws. BDOT i BDO.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS