Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-12-04| Geodezja, Sprzęt, Firma, Przetargi, Edukacja, Software, Kataster

Krakowski Comarch S.A. skomputeryzuje sieć warszawskiej kanalizacjiKrakowska spółka informatyczna Comarch S.A. dostarczy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie oprogramowanie wraz z aplikacją modelu kanalizacji oraz przeszkoli jego personel w dziedzinie modelowania sieci kanalizacyjnych.

Kontrakt z MPWiK opiewa na 12,5 mln zł. Za tę kwotę zakupiony zostanie sprzęt komputerowy oraz dokonana aktualizacja i uzupełnienia lokalizacji przewodów i uzbrojenia w istniejącej bazie GIS.
Projekt jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem w Europie Środkowo-Wschodniej w branży kanalizacyjnej.

System komputerowy autorstwa Comarchu będzie monitorował przepływy i gromadzenie się opadów w sieci kanalizacji MPWiK. Analiza zebranych w ten sposób danych pozwoli uzyskać wytyczne do przebudowy przelewów burzowych oraz do modernizacji sieci warszawskiej kanalizacji. Dzięki dostępowi do tych danych będzie można dobierać odpowiednie przekroje rur oraz planować rezerwowe obejścia kanalizacyjne.

Źródło: Comarch


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS