wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-04| Mapy, Teledetekcja, Przetargi

Ruda Śląska: Wielu chętnych na cyfrową ortofotomapę

Urząd Miasta Ruda Śląska udzielił zamówienia na wykonanie cyfrowej ortofotomapy oraz numerycznego modelu terenu na podstawie zdjęć lotniczych, które również są przedmiotem zamówienia.


Ruda Śląska: Wielu chętnych na cyfrową ortofotomapę <br />
fot. rudaslaska.geoportal2.pl
fot. rudaslaska.geoportal2.pl
W przetargu wpłynęło 11 ofert, żadnego wykonawcy nie wykluczono i żadnej oferty nie odrzucono. Najtańszą, opiewającą na 100 tys. zł, zaproponowało konsorcjum spółek Gispro i Geomar (obie ze Szczecina), i to ono zrealizuje zamówienie. Najdroższą (168 tys. zł) złożyło konsorcjum firm SH-INFO-System z Chorzowa i ZUI Apeks z Gdańska. Zamawiający planował przeznaczyć na realizację zamówienia niecałe 148 tys. zł (wszystkie kwoty brutto).

Podstawową jednostką przestrzenną zamawianej ortofotomapy są sekcje map w skali 1:1000 (PUWG 2000), rozdzielczość geometryczna zdjęć wynosi 5 cm. Dokładność i szczegółowość modelu rzeźby terenu ma odpowiadać standardom dla map w skali 1:1000. Termin wykonania prac: do 30 listopada br.

Źródło: UM Ruda Śląska, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS