Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-03| Geodezja, Mapy, Prawo

Na repozytorium jeszcze poczekamy

Opóźni się utworzenie Centralnego Repozytorium Informacji Publicznych – zasobu, za pomocą którego administracja miała udostępniać m.in. niektóre dane przestrzenne.


Na repozytorium jeszcze poczekamy

Jego powstanie do 29 grudnia 2012 r. zapisano w zeszłorocznej nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. Repozytorium miało być centralnym punktem dostępu m.in. do: danych geograficznych, demograficznych, wyników wyborów, danych o produkcji i zużyciu energii, informacji budżetowych czy podatkowych itp. Wciąż nie wiadomo jednak, jakie konkretnie zbiory mają się w nim znaleźć. Kwestię tę ma regulować odrębne rozporządzenie, które nie trafiło nawet do konsultacji społecznych.

W wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek powiedział, że powodem opóźnień są „niejasności w sprawie środków proceduralno-prawnych oraz względy organizacyjne i techniczne”. Na repozytorium poczekamy, aż określone zostanie „jego usytuowanie w systemie informacji publicznej”. MAC nie podaje jednak konkretnych dat. Z drugiej strony rzecznik podkreślił, że brak repozytorium nie oznacza, że informacje, o których mowa w nowelizacji, nie są dostępne publicznie.

Źródło: PAP, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS