Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-03| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Ekonomiczny zestaw z centymetrową dokładnością

Firma Hemisphere GPS ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty nowych produktów: odbiornika geodezyjnego S320 Network Rover oraz komputera polowego XF2.


Ekonomiczny zestaw z centymetrową dokładnością

Obecnie na całym świecie dostępnych jest wiele serwisów dających dostęp do poprawek korekcyjnych GPS-RTK z wykorzystaniem sieci GSM. To właśnie z myślą o takich rozwiązaniach zaprojektowano odbiornik S320 Network Rover. Jest on ekonomicznym instrumentem umożliwiającym pracę z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym bez konieczności wykorzystywania własnej stacji bazowej. Dodatkowo urządzenie oferuje możliwość odbioru sygnałów z satelitów systemu OmniSTAR, stanowiącego korzystną alternatywę w przypadku dokładniejszych prac kartograficznych.

Komputer polowy nowej generacji XF2 w połączeniu ze sprawdzonym i uznanym oprogramowaniem Carlson SurvCE stanowi wygodny interfejs obsługi odbiornika S320Network Rover. Komunikacja między urządzeniami odbywa się z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej Bluetooth.

– Odbiornik Hemisphere GPS S320Network Rover w połączeniu z komputerem polowym XF2 stanowi wydajne i równocześnie przystępne cenowo rozwiązanie dla sektora geodezyjno-kartograficznego – mówi Phil Gabriel, wiceprezes Hemisphere GPS i menedżer generalny działu produktów precyzyjnych. – Solidna, wytrzymała konstrukcja oraz wysoka wydajność S320 sprawia, że jest to idealne narzędzie dla wielu różnych zastosowań – dodaje Gabriel.

Odbiornik geodezyjny Hemisphere GPS S320 w jednej solidnej obudowiełączy innowacyjną technologię autorskiej płyty Eclipse, unikalną konstrukcję precyzyjnej anteny, technologię bezprzewodową Bluetooth oraz układ zasilający. Znajdzie on zastosowanie m.in. w pracach geodezyjnych, GIS, przemyśle górniczym, budownictwie, kartografii oraz pomiarach hydrograficznych.

Odbiornik Hemisphere GPS S320Network Rover oraz komputer polowy XF2 będzie można obejrzeć na targach Intergeo 2012 (Hanower, 9-11 października, stoisko B62, hala 9).

Źródło: Maxnet


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS