Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-10-01| GIS, Teledetekcja, Przetargi, Instytucje

Sześć umów na lotnicze skanowanie z wolnej ręki

Główny Urząd Geodezji i Kartografii, tak jak zapowiadał wcześniej, podpisał sześć umów obejmujących kolejne zamówienia uzupełniające na wykonanie lotniczego skaningu laserowego (LiDAR) oraz opracowanie produktów pochodnych o łącznej wartości 4,7 mln zł.


Sześć umów na lotnicze skanowanie z wolnej ręki

Każda z umów zawartych w dniach 12-24 września dotyczy innego obszaru:
• cz. Ib (611 arkuszy mapy w skali 1:5000 o łącznej powierzchni ok. 3050 km kw.) zamówienie zrealizuje konsorcjum TMCE z Krakowa, BSF Swissphoto GmbH z Niemiec oraz NTT System SA z Warszawy za 1,069 mln zł;
• cz. IIb (206 arkuszy, 980 km kw.) – konsorcjum OPGK Olsztyn i Estereofoto-Geoenngenharia z Portugalii za 293 tys. zł;
• cz. IIIb (513 arkuszy, ok. 2500 km kw.) – konsorcjum Geopolis z Włocławka i Kucera International Inc. z USA za 886 tys. zł;
• cz. IVb (144 arkusze, 740 km kw.) – konsorcjum Eurosystem z Chorzowa i Fugro Aerial Mapping BV z Holandii za 306 tys. zł;
• cz. Vb (792 arkusze, ok. 4050 km kw.) – MGGP SA z Tarnowa za 1,363 mln zł;
• cz. VIb (390 arkuszy, ok. 2000 km kw.) – MGGP Aero z Tarnowa za 789 tys. zł.

Przedmiotem wszystkich zamówień uzupełniających jest pozyskanie chmury punktów o gęstości 4 pkt/m kw. i opracowanie produktów pochodnych w standardzie I, tj. numerycznego modelu terenu i numerycznego modelu pokrycia terenu oraz zdjęć lotniczych.

Przetargi odbywały się w procedurze negocjacyjnej bez wcześniejszego ogłoszenia i stanowią zamówienia uzupełniające do rozstrzygniętego na początku ubiegłego roku przetargu ograniczonego na wykonanie lotniczego skaningu laserowego (LiDAR) oraz opracowanie produktów pochodnych w ramach realizacji projektu „Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami – ISOK”.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS