wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-28| Geodezja, Mapy, Przetargi

Wielu chętnych do przetwarzania mapy zasadniczej

Starostwo w Częstochowie udzieliło zamówienia na przetworzenie mapy zasadniczej analogowej do postaci numerycznej w systemie EWMAPA v.10. Ofert było kilkanaście, a różnice między najtańszą a najdroższą były nawet 5-krotne.


Wielu chętnych do przetwarzania mapy zasadniczej

Zamówienie podzielono na 3 zadania: • dla gmin Blachownia Miasto i Blachownia Gmina (pow. ok. 1750 ha); • dla gminy Konopiska (pow. ok. 1650 ha); • dla gminy Poczesna (pow. ok. 1870 ha).

Za najkorzystniejszą ofertę zamawiający uznał propozycję Przedsiębiorstwa Usług Geodezyjnych z Częstochowy, która była najtańsza dla wszystkich trzech zadań. Spółka deklarowała, że zrealizuje zamówienia za:
• zadanie 1 – 45,0 tys. zł (11 ofert, najdroższa: 201,4 tys. zł),
• zadanie 2 – 54,0 tys. zł (12 ofert, najdroższa: 264,5 tys. zł),
• zadanie 3 – 47,6 tys. zł (11 ofert, najdroższa: 242,4 tys. zł).

Ostatecznie jednak z tą firmą podpisano umowę tylko dla zadania 2. Dla pozostałych – zamówienie zrelizuje spółka Net Land z Olsztyna, która zaoferowała wykonanie prac za cenę, która w kolejności od najtańszej była druga (cz. 1 za 77,2 tys. zł, cz. 2 za 68,3 tys. zł).

Źródło: SP w Częstochowie, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cena do kolegi czarnowidza - cena jak cena. a jakich wielkich zdolności i tajemnej wiedzy potrzeba żeby przetworzyć taką mapę. Toż dziecko z gimnazjum potrafi po kilku minutach szkolenia. Zabawne jest to jak koledzy mówicie o niskich cenach i że robią to studenci itd itp. I dobrze. Skoro potrafią i robią. Zejdźcie wreszcie na ziemię. Technika poszła tak do przodu że wiele rzeczy "geodezyjnych" potrafi zrobić każdy. A to że część "wykształciuchów geodezyjnych" myśli że są niezastąpieni, weryfikuje właśnie rynek. A jeszcze parę lat i do podziałów nie będą potrzebni geodeci bo kiedyś doczekamy się prawdziwych wsp. granic działek i będą sobie one w podgikach. Tak że eldorado się skończyło. Do roboty albo się przekwalifikować.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
cena Ludzie opamiętajcie się. Do czego chcecie sprowadzić geodezję. Toż śmieciarze (przepraszam ten zawód bo niby dlaczego geodeci są lepsi) cenią się bardziej.
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS