Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-09-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Zapora w Solinie pomierzona

W piątek 21 września 2012 r. członkowie Koła Naukowego Geodetów i sekcji fotogrametrii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zakończyli pomiar zapory nad jeziorem Solińskim. Trwał 5 dni i został wykonany techniką naziemnego skaningu laserowego z wykorzystaniem skanera Leica ScanStation C10.


Zapora w Solinie pomierzona

Studenci wraz z opiekunem sekcji fotogrametrii dr. inż. Bartoszem Mitką potraktowali to przedsięwzięcie bardzo poważnie. Codziennie, już od wczesnych godzin porannych wyruszaliśmy w kierunku zapory w celu realizacji zadań. Oprócz skaningu do naszych obowiązków należała także niwelacja precyzyjna korony zapory oraz pomiar kątów metodą Schreibera. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy pracować po 10 godzin dziennie, co przełożyło się na imponujący efekt, który wstępnie został zaprezentowany operatorowi zapory.

Lecz na tym nie koniec! W ciągu roku akademickiego pozyskane przez nas dane będą opracowywane przez sekcję fotogrametrii Koła Naukowego Geodetów UR z wykorzystaniem oprogramowania Leica Cyclon. Wyniki naszej pracy zostaną porównane z wynikami uzyskanymi w trakcie geodezyjnego monitoringu zapory wodnej. Przed nami pracowity czas. Ostateczne efekty naszej pracy zostaną przedstawione władzom PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział ZEW Solina-Myczkowce w Solinie, a także posłużą studentom naszego Koła jako doskonały materiał do referatów.

Trzeba przyznać, że atmosfera jak zawsze na tego typu wyjazdach KNG była znakomita. Wszyscy wykazali się pracowitością i sumiennością, a kiedy przyszedł czas na relaks, także humorem. Obóz udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Rektora Uniwersytetu Rolniczego, Dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji oraz krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Łukasz Mirus


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama