wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-27| GIS, Mapy, Przetargi

Kto doprowadzi niemiecką BDOT do zgodności z polskim prawem?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał umowę na dostosowanie struktury wspólnej bazy danych (CMDB) niemieckiej ATKIS i polskiej BDOT do rozporządzenia ws. BDOT i BDO.


Kto doprowadzi niemiecką BDOT do zgodności z polskim prawem? <br />
Geoportal.gov.pl
Geoportal.gov.pl

W przetargu złożono 3 oferty. Najtańszą zaproponowała spółka OPEGIEKA Elbląg i to ona zrealizuje zamówienie za 109,5 tys. zł (zamawiający szacował, że za usługę zapłaci blisko 150 tys. zł). Pozostałe, droższe oferty złożyli: konsorcjum WPG SA z Warszawy i OPGK Kraków (72,98 pkt) oraz Eurosystem z Chorzowa (50,45 pkt). Jedynym kryterium wyboru oferty była cena.

Zamówienie podzielono na trzy etapy:
• dostosowanie dokumentacji struktury wspólnej bazy danych ATKIS i BDOT do rozporządzenia ws. BDOT i BDO, a także wykonanie plików XSLT pozwalających na transformowanie plików GML obu baz;
• dostosowanie BDOT dla 4 arkuszy w skali 1:10 000 do struktury BDOT10k zgodnej z rozporządzeniem ws. BDOT i BDO, import bazy ATKIS do struktury BDOT10k, import bazy BDOT10k do struktury ATKIS, opracowanie map topograficznych w skali 1:10 000 dla 4 godeł;
• tłumaczenie na język angielski opracowanych dokumentów.
Zamawiający ma 3 mies. na realizację zamówienia.

Przetarg jest kontynuacją prac nad integracją bazy danych obiektów topograficznych oraz jej niemieckiego odpowiednika – ATKIS (Amtliches Topographisch-Kartographisches Informationssystem). Wcześniej w ramach zlecenia GUGiK Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne SA zdefiniowało strukturę wspólnej bazy danych oraz opracowanie schematu aplikacyjnego (za 196 tys. zł).

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS