wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-25| GNSS, Mapy, Software

Garmin BaseCamp z nowymi możliwościami

Firma Garmin wprowadza na rynek Garmin BaseCamp z najnowszym rozszerzeniem Adventure. Darmowa aplikacja pozwala na planowanie podróży, wyznaczanie tras i dokładną analizę czekającej nas drogi, a dzięki rozszerzeniu – również na dzielenie się swoimi przygodami w internecie i korzystanie z doświadczenia innych podróżników.


Garmin BaseCamp z nowymi możliwościami

W aplikacji użytkownik może prześledzić wznoszenie i opadanie terenu, przejrzeć zdjęcia satelitarne miejsc, które chce odwiedzić, a nawet sprawdzić nasłonecznienie w zależności od pory dnia. Pozwala to wybrać przed wyjazdem najlepsze miejsce na biwak, odpowiednio dopasować poziom trudności szlaku i przewidzieć, ile czasu będziemy potrzebować na pokonanie określonej trasy. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni amatorzy turystyki aktywnej mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, czego się spodziewać i będąc na to przygotowanym.

Najnowsze rozszerzenie, Garmin Adventure, umożliwia również dzielenie się swoimi przygodami i korzystanie z doświadczenia innych podróżników. Program BaseCamp pozwala na połączenie śladu naszej trasy, punktów orientacyjnych, zdjęć z przypisanymi współrzędnymi, filmów wideo i innych elementów, tworząc wirtualny zapis naszej przygody, którą następnie możemy podzielić się ze znajomymi, rodziną czy opublikować w internecie. Zdjęcia i filmy wideo, które mają przypisane współrzędne geograficzne (geotagowanie) są automatycznie umieszczane w odpowiednich miejscach na mapie. Inne można samodzielnie przyporządkować do rejonu, w którym zostały wykonane.

Użytkownicy BaseCamp mogą przeglądać opublikowane przygody bezpośrednio z poziomu aplikacji. Umożliwia ona przesłanie zapisów innych użytkowników bezpośrednio do naszego urządzenia GPS, aby z łatwością podążyć ich śladami.

Źródło: Garmin


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS