wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-24| GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje

Stolica zamawia słoneczne mapy

Warszawski ratusz ogłosił przetarg o wartości poniżej 200 tys. euro na wykonanie mapy potencjału energii słonecznej miasta.


Stolica zamawia słoneczne mapy <br />
Mapa potencjału słonecznego Wiednia
Mapa potencjału słonecznego Wiednia
Przedmiotem zamówienia jest:
• utworzenie bazy danych wartości napromieniowania bezpośredniego i całkowitego dachów budynków z modelu 2D+H m.st. Warszawy,
• wykonanie mapy potencjału energii słonecznej, jako rocznego napromieniowania energią słoneczną dachów budynków w mieście, w siatce 1 m x 1 m z interwałem 1-godzinnym, z uwzględnieniem zacienienia od sąsiadujących budynków.

Zamówienie obejmuje powierzchnię dachów około 232 tys. budynków z modelu 2D+H zawartych w obszarze granic administracyjnych Warszawy (o pow. 518 km kw.). Prace realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym wykonawca opracuje i przekaże zamawiającemu bazę danych sporządzoną dla dzielnicy Śródmieście (ok. 6,7 tys. budynków). W drugim dostarczy bazę danych i mapę potencjału dla całego miasta. Pierwszy etap ma być ukończony do lutego 2013 r., a drugi – do maja 2013 r.

W postępowaniu mogą uczestniczyć firmy, które wykonały 2 mapowe opracowania typu GIS, każde o wartości powyżej 50 tys. zł brutto. Oferty należy składać do 15 października. Wadium nie jest wymagane. Kryteria oceny ofert: cena (50%) oraz „zastosowanie najlepszej dostępnej techniki” (50%).

Zamówienie realizowane jest w ramach zadania 5.4 międzynarodowego projektu partnerskiego „Cities on Power” nr 3CE302P3 wykonywanego z Programu dla Europy Środkowej (Priorytet 3: Odpowiedzialne korzystanie ze środowiska; Obszar Interwencji 3.3: Wspieranie wykorzystywania źródeł energii odnawialnej i zwiększania efektywności energetycznej), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
mapy Ja bym jeszcze zamówiła zagęszczenie geodetów na m2.(sic!)
 1 
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS