Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-09-06| GIS, Imprezy

Rekordowe spotkanie geografów

W minionym tygodniu zakończył się w niemieckiej Kolonii 32. Światowy Kongres Geograficzny (IGC), który zgromadził ponad 2400 uczestników z prawie 80 krajów świata. Kolonia – wyjątkowo inspirujące niemieckie miasto położone w Nadrenii Północnej-Westfalii stało się na niespełna tydzień stolicą geografów.


Rekordowe spotkanie geografów

Światowy Kongres Geograficzny organizowany jest regularnie co cztery lata (z nielicznymi przerwami) począwszy od 1871 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Geograficzne. Hasłem tegorocznego Kongresu było „Down to Earth”, co świadczy o wadze i istocie poruszanych zagadnień, a całość obrad podzielono na cztery główne panele tematyczne: zmiany globalne i globalizacja, społeczności i środowisko, zagrożenia i konflikty oraz urbanizacja i zmiany demograficzne. Prezentacje odbywały się w 30 równoległych sesjach, na których wygłoszono ponad tysiąc referatów. Dodatkowo sesje posterowe zgromadziły ponad 160 wystąpień. Wzorowo zorganizowanemu kongresowi towarzyszyły: liczne stoiska przygotowane przez krajowe towarzystwa geograficzne (w tym polskie), firmy wydawnicze, wycieczki terenowe, koncerty i imprezy fakultatywne.

Środowisko polskich geografów reprezentowali kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli ośrodków naukowych z Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Torunia oraz Sosnowca.

Organizatorem kongresu był Instytut Geografii Uniwersytetu w Kolonii oraz Niemieckie Towarzystwo Geograficzne. Kolejny Światowy Kongres Geograficzny odbędzie się w Pekinie w 2016 roku, a następny – w Istambule w 2020 roku. Pomiędzy światowymi kongresami odbywają się kontynentalne (regionalne) Konferencje Geograficzne i Kraków w 2014 roku będzie gospodarzem takiego wydarzenia.

Mieczysław Kunz (UMK w Toruniu)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama