Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-06| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje, Kataster

Projekt GUGiK-u awansował

W ramach drugiej w tym roku aktualizacji listy Programu Innowacyjna Gospodarka przeniesiono 5 projektów z listy rezerwowej na podstawową. Wśród nich znalazł się TERYT 3, którego beneficjentem jest Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


Projekt GUGiK-u awansował  <br />
fot. JK
fot. JK

Projekt o pełnej nazwie „TERYT 3 – Rozbudowa systemów do prowadzenia rejestrów adresowych – Etap I” ma kosztować 28 mln zł, z czego ze środków europejskich ma pochodzić 23,8 mln zł. Przedsięwzięcie ma być realizowane w latach 2012-14.

TERYT 3 jest kontynuacją i uzupełnieniem projektu TERYT2. Celem przedsięwzięcia jest podwyższenie jakości danych adresowych ewidencjonowanych obiektów. Zapewniona ma być także integracja ewidencji adresów z innymi systemami dziedzinowymi administracji publicznej szczebla centralnego i lokalnego oraz pełna transakcyjność. Projekt ma się przyczynić do zwiększenia wiarygodności rejestrów adresowych oraz ich użyteczności poprzez wykorzystanie ich przez obywateli, instytucje publiczne, przedsiębiorców oraz wszelkiego rodzaju służby stosujące w swoich systemach dowodzenia dane adresowe wraz z ich lokalizacją przestrzenną. TERYT 3 obejmuje w szczególności rozbudowę systemów do prowadzenia rejestrów adresowych wraz z integracją z dziedzinowymi systemami jednostek samorządu terytorialnego, a także dalszą integrację systemów z rejestrami i usługami funkcjonującymi w ramach systemów administracji rządowej i samorządowej.

Źródło: MRR, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS