Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-05| GNSS, Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Umowa na będzińską mapę akustyczną podpisana

Do końca września 2013 roku powiat będziński będzie mieć mapę akustyczną, nową ortofotomapę oraz numeryczny model zabudowy.


Umowa na będzińską mapę akustyczną podpisana <br />
fot. Bastet78/Wikipedia
fot. Bastet78/Wikipedia
Przedmiotem podpisanej właśnie umowy są:
1) Pomiary głównych źródeł hałasu: drogowego, kolejowego, tramwajowego i przemysłowego wraz z wyznaczeniem ich parametrów akustycznych.
2) Przygotowanie baz danych do opracowania mapy akustycznej, w tym wykonanie zdjęć lotniczych, opracowanie ortofotomapy, numerycznego modelu terenu, modelu 3D budynków i budowli oraz budowy baz danych budynków.
3) Sporządzenie mapy akustycznej powiatu.
4) Włączenie map akustycznych do powiatowego systemu informacji przestrzennej.

Prace te za nieco ponad 1,5 mln zł brutto zrealizuje konsorcjum firm: Fotokart Szczecin, OPGK Koszalin, Weser Airborne Sensing z Niemiec oraz PUS Eko-Ton Dąbrowa Górnicza. Budżet zamówienia wynosił 2 mln zł.


JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS