Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-09-03| Mapy, Firma

"Rz": odwrót od Google Maps

Kończy się absolutna dominacja Google Maps na rynku mobilnym – przewiduje dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” (z 3 września).


"Rz": odwrót od Google Maps <br />
fot. Goolge
fot. Goolge

Na razie serwis ten jest niekwestionowanym liderem internetowej kartografii. Na całym świecie z Google Maps regularnie korzysta bowiem 200 mln internautów. Według dziennika w najbliższych latach spółka może jednak stracić wielu użytkowników mobilnej wersji tego serwisu. Wszystko dlatego, że mapy Google’a nie będą już domyślną aplikacją lokalizacyjną w popularnych urządzeniach Apple i Kindle.

W przypadku tej pierwszej marki, decyzję ogłoszono już w czerwcu br. Apple zdecydował się bowiem na opracowanie własnej aplikacji mapowej, która będzie instalowana we wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym iOS 6. Google zapewnia jednak, że nie zaprzestanie rozwijania programów lokalizacyjnych dla iPhone’ów i iPad’ów.

Zaskoczeniem może być decyzja firmy Amazon. Jak informuje „Rzeczpospolita”, nowy model tabletu Kindle Fire, którego premierę zaplanowano na przyszły tydzień, będzie wyposażony w mapy Nokii. Starsza wersja tego urządzenia (wyposażona w zmodyfikowany system Android) opanowała już 1/5 rynku tabletów w USA.

Z wyliczeń „Rzeczpospolitej” wynika, że po decyzjach firm Amazon i Apple mapy Google’a mogą stracić nawet 220 mln klientów. Korporacja nie powinna się jednak tym martwić, bo wciąż pozostaje jej 400 mln użytkowników sprzętu z systemem Android.

Źródło: ?Rz?, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS