Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-31| GIS, Teledetekcja, Firma, Edukacja, Instytucje, Imprezy

O nowoczesnych technologiach na gorczańskich szczytach

Dobiega końca Letnia Szkoła Geoinformacji „Geo-Gorce 2012” na przełęczy Knurowskiej, zorganizowana przez Laboratorium Geomatyki Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, której celem była demonstracja technologii geoinformacyjnych w badaniach naukowych.


O nowoczesnych technologiach na gorczańskich szczytach
Przez cały tydzień (od 28 sierpnia do 1 września) 32 studentów z kół naukowych: Grafiki Komputerowej i Geomatyki oraz Dahlta (AGH), GISowcy (SGGW), Geografów (UMK w Toruniu; UP w Krakowie), Leśników (UR w Krakowie) oraz Geoinformatyki i Teledetekcji (UW) realizowało swoje projekty badawcze w środowisku przyrodniczym Gorców. Jednocześnie aktywnie uczestniczyli w wielu wykładach i warsztatach prowadzonych przez zaproszonych specjalistów. Wśród nich znaleźli się m.in.: dr J. Choromański – SGGW, dr hab. B. Zagajewski – UW, dr P. Wężyk, dr M. Szostak – UR w Krakowie, dr Z. Perski i T. Wojciechowski – Państwowy Instytut Geologiczny, dr J. Loch – Gorczański Park Narodowy oraz trenerzy z Esri Polska – M. Samulowska, K. Bielińska, T. Letmański i P. Kaczmarek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty terenowe z wykorzystaniem naziemnych skanerów laserowych (M. Adamczyk – TPI) i odbiorników GPS (M. Mońko – Geotronics Polska), wykłady na temat zaawansowanych rozwiązań technologicznych skaningu laserowego (M. Maślanka – ProGea Consulting) oraz możliwości analiz przestrzennych baz danych (T. Murtaś – Oracle Polska), a także demonstracja aplikacji mobilnych GIS stosowanych w ratownictwie górskim (R. Chrustek – Grupa Podhalańska GOPR; P. Chrustek, A. Zelga – Fundacja im. Anny Pasek).

Dziś (31 sierpnia) w godzinach wieczornych odbędą się prezentacje wyników projektów badawczych zgłoszonych przez 8 grup tematycznych oraz wyłonienie zwycięzców, na których czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zachęcają do śledzenia wydarzeń w Gorcach na blogu.

Letnią Szkołę Geoinformacji Laboratorium Geomatyki zorganizowało we współpracy z Esri Polska oraz Fundacją im. Anny Pasek.

Piotr Wężyk (kierownik Szkoły)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS