Obszar opracowania obejmuje miasto Radom (tj. 11 180 ha), a łączna długość sieci telekomunikacyjnej wraz z przyłączami to ok. 1034 km. Szacunkowa liczba armatury naziemnej podlegająca pomiarowi wynosi ok. 10 tys. obiektów.
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać się zrealizowaniem w okresie ostatnich trzech lat co najmniej jednej usługi polegającej na wykonaniu map wektorowych uzbrojenia terenu z wynikami opracowania przekazywanymi w formacie GIV (Geo-Info) o łącznej długości sieci wraz z przyłączami minimum 500 km i wartości min. 100 tys. zł. Powinien też dysponować minimum jedną osobą z uprawnieniami zawodowymi do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1. (geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne).
Oferty można składać do 7 września, o wyborze najkorzystniejszej zdecyduje cena. Termin realizacji prac: 8 mies. od podpisania umowy.
Półtora miesiąca wcześniej miasto ogłosiło przetarg na GESUT w zakresie sieci ciepłowniczej, w którym łącznie złożono 7 ofert. Wczoraj (30 sierpnia) opublikowano informację o ponownym wyborze ofert, gdyż wykonawca z najtańszą ofertą (Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjnych z Częstochowy z ceną brutto nieco ponad 121 tys. zł) odstąpił od podpisania umowy. Ponieważ oferta następna w kolejności pod względem ceny mieści się w kwocie, którą miasto może przeznaczyć na realizację zamówienia, urząd zamierza z wykonawcą, który ją przedstawił podpisać umowę (Łódzkie Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Informatyczne s.c. Michał Pawłowski, Maciej Jasik; 123 tys. zł brutto).