Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-30| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Przetargi

Kto pozyska toponimy?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargu na pozyskanie nazw obiektów fizjograficznych dla potrzeb państwowego rejestru nazw geograficznych (PRNG).


Kto pozyska toponimy? <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl
Zamówienie podzielono na 4 części:
1) województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie – szacunkowa liczba obiektów fizjograficznych do pozyskania: 2374;
2) województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie – 3550 obiektów;
3) województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie – 10 601 obiektów;
4) województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie – 6 975 obiektów.

Pozyskanie nazw obiektów fizjograficznych należy wykonać dla obiektów odpowiadających szczegółowości mapy topograficznej w skali 1:10 000. Dopuszczalne źródła pozyskiwania danych to: • dokumenty i informacje w urzędach gmin, miastach, od sołtysów oraz osób przez nich wskazanych; • dokumenty i informacje w nadleśnictwach i leśnictwach, np. mapy podziału nadleśnictw na leśnictwa opracowane przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej; • wywiad terenowy.

Jedynym kryterium wyboru ofert była cena. Dlatego, o ile w postępowaniu nie wpłyną żadne protesty, poszczególne części zrealizują:
1) Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych „Pryzmat” z Częstochowy – wartość oferty 227,8 tys. zł (w postępowaniu wpłynęły 4 ważne oferty, najdroższa opiewa na 308 tys. zł);
2) OPGK Olsztyn – 327,5 tys. zł (7 ofert, najdroższa za 488 tys. zł);
3) konsorcjum PPHU Gepol z Poznania i IGiK z Warszawy – 1,121 mln zł (4 oferty, najdroższa za 2,3 mln zł);
4) Zakład Usług Geodezyjnych i Kartograficznych „Pryzmat” z Częstochowy – 815,0 tys. zł (2 oferty, najdroższa za 831 tys. zł).

Budżet zamówienia podstawowego wynosi 2,8 mln zł, a uzupełniających – 1,4 mln zł. Łączna wartość najtańszych ofert nie przekracza 2,5 mln zł.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS