wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-30| GNSS, GIS, Mapy, Software

Google stawia na cyklistów

W ostatnich miesiącach w desktopowej wersji Google Maps udostępniono narzędzie to wyznaczania tras dla rowerzystów. Od tego tygodnia jest ono dostępne także w wydaniu mobilnym.


Google stawia na cyklistów

Aktualnie do zasobów Google’a wprowadzono dane o 530 tys. km ścieżek rowerowych w Kanadzie, USA, Australii, Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki wersji beta mobilnej aplikacji Google Maps Navigation w każdym z tych państw smartfon może teraz posłużyć cykliście jako urządzenie nawigacyjne.

Program poprowadzi go bowiem do wybranego celu w trybie „zakręt po zakręcie”, także z wykorzystaniem komend głosowych. Przy wyznaczaniu najlepszej trasy aplikacja uwzględnia trzy typy dróg – ścieżki rowerowe (oznaczone kolorem ciemnozielonym), pasy rowerowe (jasnozielone) oraz jezdnie przyjazne dla ruchu rowerowego (przerywana zielona linia). Algorytm umożliwia nawet unikanie stromych podjazdów. Specjaliści z Google’a przypominają jednocześnie, że jeśli cykliści zauważą błędy na mapie tej firmy, mogą je poprawić za pomocą narzędzia Map Maker.

Źródło: Google Lat Long, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS