wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-30| GNSS, Mapy, Software

AutoMapa poprowadzi przez most Śląsko-Dąbrowski

Kierowcy podróżujący z AutoMapą po stolicy są prowadzeni przez czasowo otwarty most Śląsko-Dąbrowski dokładnie w godzinach jego otwarcia. Przeprawa została udostępniona 27 sierpnia po kilkumiesięcznej przewie związanej z budową centralnego odcinka II linii metra i stacji Plac Wileński.


AutoMapa poprowadzi przez most Śląsko-Dąbrowski <br />
fot. Wikipedia/Przemysław Jahr
fot. Wikipedia/Przemysław Jahr

W godzinach 6.00-10.00 oraz 15.00-19.00 z mostu korzystać może wyłącznie komunikacja miejska. Kierowcy mogą poruszać się nim poza godzinami szczytu. AutoMapa, dzięki technologii LiveDrive! i systemowi AutoMapa/Targeo Traffic, jest obecnie jedyną nawigacją prawidłowo prowadzącą w takich warunkach. Kierowcy korzystający z AutoMapy w godzinach, w których most Śląsko-Dąbrowski dostępny jest dla ruchu kołowego, mają go do dyspozycji przy wyznaczaniu tras i podczas nawigacji. W godzinach zamknięcia przeprawy jest ona również zablokowana w AutoMapie.

Co ważne, AutoMapa robi to automatycznie. Nie bazuje przy tym jedynie na godzinie, w której wyznaczana jest trasa. Wylicza czas, jaki zajmie dotarcie do mostu z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na drodze i, jeśli moment dojazdu do mostu wypada w czasie, gdy będzie zamknięty, wyliczana trasa od początku prowadzi tak, by ominąć most. Dane te dostępne są zarówno dla platformy Windows, jak i Android oraz iOS.

Obsługa czasowego otwarcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego znajduje swoje odzwierciedlenie również w portalu mapowym Targeo.pl. Oprócz możliwości wyznaczania tras przez tę przeprawę, użytkownicy Targeo mają też dostęp do informacji o natężeniu ruchu w godzinach otwarcia mostu, jak również do prognoz na dzień kolejny.

Źródło: Janusz M. Kamiński


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS