Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-29| GIS, Mapy, Prawo, Instytucje

GIODO o ochronie danych przestrzennych

O tym, jak przetwarzanie danych przestrzennych wpływa na prywatność osób, generalny inspektor danych osobowych dr Wojciech Wiewiórowski mówił podczas konferencji poświęconej aktualnym problemom prawa geodezyjnego (Hel, 16-17 sierpnia).


GIODO o ochronie danych przestrzennych

W swoim wystąpieniu podkreślił, że możliwość łączenia informacji przestrzennych na temat konkretnej osoby na podstawie różnych zbiorów danych może stanowić zagrożenie jej prywatności. Pewnym pocieszeniem jest jednak fakt, że tego typu krajowe bazy są na razie mocno rozproszone.

W ocenie Wojciecha Wiewiórowskiego w świetle obowiązującego prawa z takiej możliwości łączenia danych z pewnością mogą korzystać organy walczące z przestępczością. Należy się jednak zastanowić, w jakim stopniu inne instytucje są uprawnione do tego typu czynności.

Organizatorem konferencji była Katedra Prawa Informatycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Naukowe Centrum Prawno-Informatyczne w Warszawie.

Źródło: GIODO, IAR


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS