Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-28| GIS, Firma

Globema debiutuje na tureckim rynku

Warszawska firma Globema – dostawca branżowych systemów zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw sieciowych na platformie GE Smallworld – nawiązała współpracę z największym operatorem telekomunikacyjnym w Turcji oraz liderem rynku telefonii mobilnej na rynkach EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).


Globema debiutuje na tureckim rynku  <br />
fot. Robert Raderschatt/Wikipedia
fot. Robert Raderschatt/Wikipedia

Na początek Globema dostarczyła rozwiązania geoprzestrzenne umożliwiające efektywną rozbudowę infrastruktury informatycznej i wspierające działalność operacyjną. Spółka na razie nie zdradza jednak szczegółów współpracy.

Turkcell to pierwszy klient Globemy na rynku tureckim. Firma zapewnia usługi telekomunikacyjne dla ok. 35 mln klientów i jest pierwszą turecką firmą notowaną na giełdzie nowojorskiej. Jednym z głównych udziałowców firmy jest wieloletni klient Globemy – skandynawski operator telekomunikacyjny TeliaSonera. Turkcell jest liderem sektora GSM w Turcji (obsługuje 54% rynku) i Północnym Cyprze. Firma świadczy również usługi w skali międzynarodowej, między innymi dla 9,6 milionów klientów w Azerbejdżanie, Kazachstanie, Gruzji i Mołdawii. Turkcell jest ponadto większościowym udziałowcem w firmie Astelit, która świadczy usługi telekomunikacyjne dla 10,6 milionów klientów na Ukrainie, oraz firmy BeST z Białorusi.

Źródło: Globema, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS