Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-24| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi, Software

Jakie oprogramowanie GIS kupi MSZ?

Resort spraw zagranicznych wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na oprogramowanie do przetwarzania zobrazowań satelitarnych.


Jakie oprogramowanie GIS kupi MSZ? <br />
fot. DigitalGlobe
fot. DigitalGlobe
Przedmiotem zamówienia jest:
a) Zakup i dostawa dwóch licencji stanowiskowych oprogramowania umożliwiającego wykonywanie analiz wielospektralnych obrazów teledetekcyjnych pozyskanych przez wielokanałowe sensory obrazujące o bardzo wysokiej rozdzielczości przestrzennej. Oprogramowanie musi umożliwiać dokonywanie ortorektyfikacji obrazów fotogrametrycznych ich edycję geoprzestrzenną i nadanie georeferencji, dokonywanie korekcji i wzmocnienie odwzorowania, wyodrębnienie i klasyfikację znajdujących się na obrazie fotogrametrycznym elementów oraz obiektów oraz jego transformacje, tworzenie na tej podstawie map i opracowań kartograficznych.
b) Instalacja oprogramowania oraz sporządzenie: dokumentacji administratora, Karty Systemu, Instrukcji Użytkownika.
c) Szkolenie z obsługi oprogramowania.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, a jedynym kryterium wyboru najlepszej z nich była cena. Najtańszą propozycję (o wartości 335 tys. zł) złożyła firma Geosystems Polska – dystrybutor pakietu oprogramowania fotogrametrycznego ERDAS.

W postępowaniu wzięły ponadto udział firmy:
• Polkart Warszawa (380 tys. zł),
• Esri Polska (wartość oferty: 596 tys. zł).

Oprogramowanie ma posłużyć do obróbki zdjęć satelitarnych, które w sytuacjach kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla Polaków za granicą, ma resortowi dostarczać firma SmallGIS z Krakowa, dystrybutor zobrazowań firmy DigitalGlobe.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS