Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-27| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Coraz mniej firm dopuszczonych do przetargu na ASG-EUPOS


Po ponownym przeprowadzeniu oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu przetargowym na założenie systemu ASG-EUPOS na obszarze Polski zamawiający wykluczył z postępowania konsorcjum firm: Leica Geosystems Sp. z o.o. (Warszawa), Leica Geosystems AG (Heerbrugg, Szwajcaria), Leica Geosystems GmbH Vertrieb (Monachium, Niemcy).

Przetarg na założenie wielofunkcyjnego systemu satelitarnego ASG-EUPOS został ogłoszony przez GUGiK w sierpniu. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły 4 konsorcja. Po ostatecznej ocenie wniosków komisja wykluczyła z postepowania konsorcjum, którego liderem była firma TPI Sp. z o.o. Następnie konsorcja reprezentowane przez TPI Sp. z o.o., WINUEL SA oraz WASKO SA wniosły protesty. Zamawiający je oddalił.
Wykonawcy wnieśli do prezesa UZP odwołania od decyzji zamawiającego. Zespół Arbitrów UZP odrzucił odwołanie konsorcjum reprezentowanego przez TPI Sp. z o.o. ze względu na uchybienie terminu jego wniesienia określonego w Pzp. Za zasadny uznał natomiast zarzut konsorcjum reprezentowanego przez WINUEL S.A. dotyczący złożenia wadliwego pełnomocnictwa przez konsorcjum reprezentowane przez Leica Geosystems Sp. z o.o. Zespół uznał również za uzasadniony zarzut konsorcjum reprezentowanego przez WASKO S.A. niespełnienia przez konsorcjum reprezentowane przez Leica Geosystems Sp. z o.o. warunku posiadania należytej wiedzy i doświadczenia (uznano, że dokumenty załączone przez to konsorcjum niedostatecznie to poświadczają).
Ostatecznie wyrokiem z 26 października Zespół Arbitrów nakazał zamawiającemu powtórzenie czynności oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W jej wyniku wykluczył z postępowania konsorcjum firm: Leica Geosystems Sp. z o.o., Leica Geosystems AG, Leica Geosystems GmbH Vertrieb. Zamawiający 10 listopada wysłał konsorcjom reprezentowanym przez firmy WINUEL S.A. oraz WASKO S.A. zaproszenia do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. Termin składania ofert upływa 4 grudnia 2006 r. Natomiast 20 listopada 2006 r. do zamawiającego wpłynął odpis skargi, złożonej przez konsorcjum Leica do Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie na wyrok Zespołu Arbitrów z 26 października 2006 r.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS