wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-27| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Coraz mniej firm dopuszczonych do przetargu na ASG-EUPOS


Po ponownym przeprowadzeniu oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu przetargowym na założenie systemu ASG-EUPOS na obszarze Polski zamawiający wykluczył z postępowania konsorcjum firm: Leica Geosystems Sp. z o.o. (Warszawa), Leica Geosystems AG (Heerbrugg, Szwajcaria), Leica Geosystems GmbH Vertrieb (Monachium, Niemcy).

Przetarg na założenie wielofunkcyjnego systemu satelitarnego ASG-EUPOS został ogłoszony przez GUGiK w sierpniu. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyły 4 konsorcja. Po ostatecznej ocenie wniosków komisja wykluczyła z postepowania konsorcjum, którego liderem była firma TPI Sp. z o.o. Następnie konsorcja reprezentowane przez TPI Sp. z o.o., WINUEL SA oraz WASKO SA wniosły protesty. Zamawiający je oddalił.
Wykonawcy wnieśli do prezesa UZP odwołania od decyzji zamawiającego. Zespół Arbitrów UZP odrzucił odwołanie konsorcjum reprezentowanego przez TPI Sp. z o.o. ze względu na uchybienie terminu jego wniesienia określonego w Pzp. Za zasadny uznał natomiast zarzut konsorcjum reprezentowanego przez WINUEL S.A. dotyczący złożenia wadliwego pełnomocnictwa przez konsorcjum reprezentowane przez Leica Geosystems Sp. z o.o. Zespół uznał również za uzasadniony zarzut konsorcjum reprezentowanego przez WASKO S.A. niespełnienia przez konsorcjum reprezentowane przez Leica Geosystems Sp. z o.o. warunku posiadania należytej wiedzy i doświadczenia (uznano, że dokumenty załączone przez to konsorcjum niedostatecznie to poświadczają).
Ostatecznie wyrokiem z 26 października Zespół Arbitrów nakazał zamawiającemu powtórzenie czynności oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W jej wyniku wykluczył z postępowania konsorcjum firm: Leica Geosystems Sp. z o.o., Leica Geosystems AG, Leica Geosystems GmbH Vertrieb. Zamawiający 10 listopada wysłał konsorcjom reprezentowanym przez firmy WINUEL S.A. oraz WASKO S.A. zaproszenia do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. Termin składania ofert upływa 4 grudnia 2006 r. Natomiast 20 listopada 2006 r. do zamawiającego wpłynął odpis skargi, złożonej przez konsorcjum Leica do Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie na wyrok Zespołu Arbitrów z 26 października 2006 r.

Źródło: GUGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS