wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-27| GIS, Mapy, Firma

MCI Management na rynku GIS


Fundusz MCI Management S.A. tworzy informatyczną grupę kapitałową, specjalizującą się w dostarczaniu systemów informacji geograficznej, o szacowanych skonsolidowanych obrotach za 2006 rok na poziomie 15 mln zł i zysku 300 tys. zł. W skład grupy wchodzą obecnie gdańska Fin Skog Geomatics International Sp. z o.o. oraz wrocławska GeoTechnologies Sp. z o.o.

Celem tworzenia grupy jest zwiększanie udziału w rynku rozwiązań GIS – zarówno przez organiczny rozwój jak i akwizycje kolejnych podmiotów działających w tym atrakcyjnym segmencie rynku IT. Łącząc rozwiązania Fin Skog Geomatics Int., oferowane głównie administracji publicznej na poziomie centralnym i samorządowym, z rozwiązaniami GeoTechnologies, rozwijanymi na potrzeby samorządów lokalnych, MCI Management S.A. stworzyło podmiot posiadający kompleksową ofertę rozwiązań GIS dla administracji, lokujący się w ścisłej czołówce firm informatycznych na tym rynku.
W celu stworzenia wyspecjalizowanego integratora IT oferującego kompleksowe usługi i rozwiązania na rynku systemów informacji przestrzennej, MCI przeprowadziło określone działania finansowe. Spółka portfelowa należąca w 100% do MCI Management SA, PWM – Portal Wykup Menadżerski S.A., zakupiła 13 listopada 2006 roku za niespełna 400 tys. zł 100% udziałów integratora systemów informacji przestrzennej Fin Skog Geomatics International Sp. z o.o. z Gdańska. Jednocześnie udziałowcy Fin Skog Geomatic International objęli za taką samą kwotę 67% akcji w podwyższonym kapitale akcyjnym PWM SA. Ponadto PWM SA zakupiła od MCI w dniu 13 listopada 2006 roku za kwotę 200 tys. zł 77% udziałów GeoTechnologies Sp. z .o.o. i planuje stać się właścicielem 100% udziałów tej firmy w najbliższym czasie. Transakcje zostały zrealizowane po wycenach parytetowych zbliżonych do księgowych. W tym samym czasie na podstawie uchwały WZA nazwa przedsiębiorstwa PWM SA została zmieniona na Fin Skog SA.

MCI Management S.A. działa na zasadach venture capital i jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Istotą działalności Funduszu są inwestycje w najbardziej atrakcyjne spółki z branż: informatyka, internet, wireless-mobile oraz biotechnologia w Europie Centralnej i Wschodniej.

Źródło: MCI Management


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS