Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-18| Geodezja, Sprzęt, Firma, Software

Hexagon wciąż w górę

Szwedzka grupa Hexagon – do której należą takie marki, jak: Leica Geosystem, Intergraph, MicroSurvey, ERDAS czy GeoMax – kolejny kwartał z rzędu może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi.


Hexagon wciąż w górę
Jak wynika z raportu za II kwartał br., w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku sprzedaż grupy wzrosła o 6% do 607 mln euro. Zysk netto osiągnął natomiast blisko 93 mln euro, co oznacza wzrost o 22% względem zeszłego roku. Prezes Hexagonu Ola Rollen zwraca uwagę na zysk operacyjny, który wyniósł niecałe 130 mln euro. Jak podkreśla, to rekordowa wartość w historii tej grupy.

W ujęciu regionalnym Hexagon jest szczególnie zadowolony z szybko rosnących wyników sprzedaży w Ameryce Południowej oraz Azji. Analitycy z umiarkowanym optymizmem patrzą także na normalizującą się kondycję gospodarki w Ameryce Północnej. W Europie spółka dostrzega za to spore dysproporcje w sprzedaży, zaznaczając że największy wzrost notuje we wschodnich i północnych częściach kontynentu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS