Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-13| GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma

Więcej Czech z ukosa w sieci

Firma Geodis z Brna zakończyła kolejną dostawę ukośnych zdjęć lotniczych czeskich miast dla jednego z popularniejszych za naszą południową miedzą portalu kartograficznego Mapy.cz.


Więcej Czech z ukosa w sieci  <br />
fot. Mapy.cz
fot. Mapy.cz

Aktualizacja objęła wybrane miejscowości w regionach Moraw i właściwych Czech (znanych także jako Bohemia). By zobaczyć te dane w serwisie Mapy.cz, należy uruchomić warstwę zdjęć oraz przejść do największej skali.

Dzięki ostatnim nalotom w bazie Geodisu dostępne są już zdjęcia ukośne dla 230 czeskich miast i gmin zamieszkałych przez więcej niż 6 tys. osób. Obrazy dla pozostałych blisko 60 miejscowości spełniających to kryterium spółka chce pozyskać najpóźniej w przyszłym roku.

Zdjęcia ukośne w rozdzielczości od 10 do 20 cm wykonano z pułapu około 600 m za pomocą opatentowanej przez Geodis technologii PixoView wykorzystującej system pięciu zintegrowanych kamer lotniczych. W razie potrzeby samoloty tej spółki mogą zejść na wysokość 300 metrów, co da nawet 5-centymetrowy piksel. Oprócz portalu Mapy.cz lotnicze zdjęcia ukośne Czech od Geodisu dostępne są także w serwisie Google Maps.

Źródło: Geodis, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS