Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-09| GIS, Firma, Przetargi, Edukacja, Instytucje

Słupskie centrum zarządzania kryzysowego wyposażone w GIS

Spółka GeoInvent poinformowała wczoraj (8 sierpnia), że w konsorcjum z firmą Nowatel z Rumi zakończyła właśnie realizację umowy na wyposażenie Edukacyjnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Akademii Pomorskiej w Słupsku.


Słupskie centrum zarządzania kryzysowego wyposażone w GIS <br />
CZK w słupskim starostwie (fot. AP w Słupsku)
CZK w słupskim starostwie (fot. AP w Słupsku)

Umowa o wartości blisko 2,5 mln zł brutto dotyczyła dostawy i montażu wyposażenia oraz integracji elementów infrastruktury dydaktycznej laboratorium. Dostawa obejmowała m.in.:
• serwer do obsługi GIS,
• oprogramowanie GIS, tj.: ArcView LKP (31 licencja edukacyjna), Edytor CU Lab Kit (1 lic.), ArcGIS Server Enterprise Standard (1 lic.),
• oprogramowanie do prowadzenia badań naukowych, tj.: ArcGIS 3D Analyst (1 lic. sieciowa), ArcGIS Spatial Analyst (1 lic. sieciowa), ArcGIS Geostatistical Analyst (1 lic. sieciowa),
• trójwymiarową wizualizację Słupska i wybranych elementów infrastruktury krytycznej powiatu (1 lic. sieciowa).

Przedmiotem całego projektu, w ramach którego została zrealizowana umowa, jest przebudowa istniejącego już Edukacyjnego Centrum Zarządzania Kryzysowego Akademii Pomorskiej w Słupsku (223,55 m kw.) oraz zakup nowoczesnego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia na wysokim poziomie dydaktyki, w tym 84 stanowisk komputerowych w siedzibie uczelni oraz 2 stanowisk komputerowych w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku, które jest partnerem projektu. W Centrum kształcić się będą przyszli specjaliści w zakresie zarządzania kryzysowego.

Projekt, którego całkowita wartość wynosi ponad 3,5 mln zł jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-13, Oś priorytetowa 2. Społeczeństwo wiedzy, działanie 2.1. Infrastruktura edukacyjna i naukowo-dydaktyczna. Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana 2 czerwca br.

Źródło: GeoInvent, AP w Słupsku, AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS