Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-09| Geodezja, Prawo, Instytucje

Geodeci receptą na poprawę jakości budownictwa

Czołowy ekspert ds. mieszkalnictwa w Arabii Saudyjskiej wezwał do korzystania z usług biur geodezyjnych w celu zapewnienia odpowiednich standardów jakości w budownictwie.


Geodeci receptą na poprawę jakości budownictwa

Wezwał on władze budowlane do zwiększenia ich roli w nadzorowaniu projektów realizowanych przez małe firmy budowlane. Majed Al-Mehaimeed powiedział, że z jednej strony w kraju szybko wzrasta popyt na mieszkania, z drugiej – można zaobserwować niską jakość oddanych do użytku osiedli. Dochodzi do tego, że kupując wadliwe mieszkanie, ludzie tracą oszczędności życia, bo firmy mają na celu tylko uzyskanie za wszelką cenę zysku.

Dlatego małe przedsiębiorstwa budowlane powinny korzystać ze sprzętu geodezyjnego i odpowiedniej wiedzy. Należy także wprowadzić certyfikaty jakości. – Żadne mieszkanie nie powinno być sprzedane jeśli nie uzyska notarialnego potwierdzenia certyfikatu bezpieczeństwa – twierdzi Al-Mehaimeed. A niezależne biura geodezyjne powinny być nieodzowne przy budowie domu czy osiedla.

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS