Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-08-07| GIS, Firma, Software

ISPiK ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A. z Gliwic decyzją ministra gospodarki Waldemara Pawlaka 1 sierpnia uzyskał status Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR).


ISPiK ze statusem centrum badawczo-rozwojowego

Tym samym spółka jako pierwsza spośród firm specjalizujących się w tworzeniu i wykorzystywaniu systemów informacji przestrzennej dla administracji publicznej dołączyła do wąskiej grupy 26 przedsiębiorstw posiadających taki status, których działania cechują się szczególną innowacyjnością oraz unikalnością rozwiązań. Nadanie statusu CBR, oprócz samego wyróżnienia, stwarza gliwickiej firmie nowe możliwości oraz pozwala na dalszy rozwój prowadzonych przez nią prac badawczych.

Obecna działalność firmy koncentruje się na trzech segmentach rynku systemów przestrzennych dla administracji, gospodarki i obywateli wspomagających budowę istotnych elementów społeczeństwa informacyjnego:
• Infrastruktura Informacji Przestrzennej (IIP), a w szczególności geoportale oraz hurtownie danych i metadanych zapewniające integrację i powszechny dostęp przez internet do różnorodnych rodzajów geoinformacji gromadzonej i aktualizowanej przez sektor administracji publicznej, instytucje badawczo-rozwojowe i organizacje prywatne.
• Systemy dla samorządu (e-urząd/e-administracja) zapewniające kompleksowe wykorzystanie geoinformacji, w tym obsługę obywateli i przedsiębiorstw.
• Systemy zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego wspierające sprawne funkcjonowanie instytucji zarządzania kryzysowego i służb ratowniczych.

Wdrażanie powyższych rozwiązań jest wspierane przez doradztwo oraz kształcenie specjalistów w zakresie wdrażania i eksploatacji systemów IIP, m.in. poprzez prowadzenie wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach Studium Podyplomowego GIS. W kształceniu specjalistów wykorzystywane są własne systemy zdalnej edukacji (e-Learning) umożliwiające tworzenie interaktywnych kursów szkoleniowych obsługiwanych przez portale edukacyjne w trybie zdalnego nauczania.

Źródło: ISPiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS