Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-30| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma

Kolejny GPS IIF prawie gotowy do drogi

Boeing dostarczył na przylądek Canaveral na Florydzie trzeciego satelitę GPS IIF.


Kolejny GPS IIF prawie gotowy do drogi
Aparat został przetransportowany z Satellite Development Center w El Segundo na pokładzie samolotu C-17 Globemaster. Umieszczenie na orbicie 65. już satelity systemu GPS (licząc od 1978 roku) zaplanowano na czwarty kwartał tego roku. Teraz aparat przejdzie końcowe testy, zostanie napełniony paliwem i umieszczony na pokładzie rakiety (Delta IV).

Blok IIF zastąpi aparaty starszych generacji. Lepszy zegar atomowy pozwoli na zwiększenie dokładności nawigacji, z kolei sygnał wysyłany z IIF będzie bardziej odporny na zakłócenia i zagłuszanie. Satelita będzie mógł pracować na orbicie przez 12 lat. Blok IIF składać się będzie z 12 satelitów. Pierwszy aparat tej serii umieszczono w kosmosie 27 maja 2010 r., a kolejny – 16 czerwca następnego roku.

Źrodło: GPSWorld


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS