Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-27| Geodezja, Przetargi

Kto pomierzy osnowę grawimetryczną?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał umowy na pomiar podstawowej bazowej osnowy grawimetrycznej wraz z opracowaniem wyników.


Kto pomierzy osnowę grawimetryczną?
Zamówienie podzielono na dwie części obejmujące:
1. Wykonanie stabilizacji 13 nowych punktów grawimetrycznych, nawiązanie geodezyjne (poziome i wysokościowe) 112 punktów podstawowej bazowej osnowy grawimetrycznej oraz sporządzenie dokumentacji technicznej z wykonanych prac.
2. Wykonanie pomiaru wartości absolutnego przyspieszenia siły ciężkości wraz z pomiarem gradientu pionowego przyspieszenia siły ciężkości na 169 punktach bazowej osnowy grawimetrycznej, opracowanie danych pomiarowych, wykonanie transformacji (przeliczenia) archiwalnych danych grawimetrycznych dla około 400 punktów grawimetrycznych do nowego układu odniesienia grawimetrycznego oraz sporządzenie dokumentacji technicznej z wykonanych prac.

Pierwszą część za 178 tys. zł zrealizuje OPEGIEKA Elbląg. W postępowaniu zgłoszono 4 oferty, a budżet GUGiK wyniósł 253 tys. zł.

O realizację drugiej części starał się tylko Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie, i to z nim podpisano umowę o wartości 1,1 mln zł (czyli tyle, ile wynosił budżet Urzędu). W ramach postępowania zamawiający przewiduje także zamówienia uzupełniające o wartości 76 tys. zł (cz. I) oraz 333 tys. zł (cz. II).

Źródło: TED, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS