Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-26| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Komornicy czekają na ZSIN

Prawne i organizacyjne aspekty wykorzystania Zintegrowanego Sytemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) było tematem spotkania Kazimierza Bujakowskiego, głównego geodety kraju, z Rafałem Fronczkiem, prezesem Krajowej Rady Komorniczej, które odbyło się 25 lipca.


Komornicy czekają na ZSIN
Obecnie systemy teleinformatyczne wspomagające czynności windykacyjne komorników są zintegrowane z rejestrami CEPiK, PESEL, Centralną Bazą Nowej Księgi Wieczystej, systemem ZUS oraz systemami bankowymi. Z uwagi na znaczenie danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków oraz wzrastającą liczbę postępowań egzekucyjnych, a tym samym liczbę zapytań kierowanych do starostów, istnieje potrzeba znalezienia systemowego rozwiązania w tym zakresie realizowanego poprzez mechanizmy teleinformatyczne.

W efekcie spotkania ustalono podjęcie wspólnych działań technicznych, organizacyjnych oraz legislacyjnych umożliwiających wsparcie, a w przyszłości kompletną realizację procesu pozyskiwania informacji niezbędnych dla komorników w realizacji ich zadań ustawowych. Ze strony Krajowej Rady Komorniczej padła propozycja wykorzystania w okresie przejściowym danych obecnie zgromadzonych w systemie Integrującej Platformy Elektronicznej celem identyfikacji starostw powiatowych, do których powinny być kierowane zapytania o szczegółowe dane na temat nieruchomości podmiotów podlegających windykacji. Planowane działania przyczynią się do usprawnienia działalności komorników a jednocześnie zwolnią powiatowe organy administracji geodezyjnej z załatwiania setek tysięcy zapytań obecnie kierowanych w tego typu sprawach.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS