Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-26| GNSS, Mapy, Sprzęt, Software

Garmin fenix na górskie wyprawy

Firma Garmin zaprezentowała pierwszy zegarek GPS dla entuzjastów gór i poszukiwaczy przygód. Urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych, oferuje zaawansowane funkcje nawigacji satelitarnej, jest wyposażone w wysokościomierz, barometr i kompas.


Garmin fenix na górskie wyprawy

Narzędzia nawigacyjne pozwalają na planowanie wycieczek, wyznaczanie tras i zapisywanie punktów orientacyjnych (waypointów). Umożliwia nawigację do wyznaczonych współrzędnych geograficznych, wzdłuż określonej ścieżki czy trasy, do waypointów, innego wybranego punktu lub na azymut. Strzałka nawigacyjna kieruje do celu, a najnowsza funkcja Garmin TracBack gwarantuje szybkie wyznaczenie bezpiecznej drogi powrotnej.

Korzystając z aplikacji BaseCamp, użytkownicy zegarka mogą z łatwością zaplanować z wyprzedzeniem swoje wycieczki i wyznaczyć trasy do pokonania. W urządzeniu znajdziemy również wgraną podstawową mapę świata. Aplikacja mobilna Basecamp pozwala na bezproblemowy transfer danych z zegarka do wybranych modeli smartfonów, co pozwala na analizę mapy i tras na większym ekranie i z lepszą dokładnością.

Wbudowane czujniki – wysokościomierz, barometr i kompas zapewniają użytkownikowi ciągły dostęp do aktualnych informacji. Wysokościomierz pokazuje dane o wysokości n.p.m., co pozwala na dokładną analizę wspinania się i schodzenia. Barometr, dzięki opcji analizy krótkoterminowych trendów zmian ciśnienia, może być wykorzystywany do prognozowania zmian pogody. Trzyosiowy kompas określa dokładny kierunek niezależnie od tego, czy stoimy w miejscu czy jesteśmy w ruchu. Za pomocą odbiornika GPS f?nix automatycznie kalibruje czujniki i ustawia aktualny czas na podstawie lokalizacji. We współpracy z tempe, zewnętrznym czujnikiem temperatury od Garmina, f?nix jest pierwszym na rynku zegarkiem z opcją podawania dokładnej temperatury otoczenia.

Zegarek sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Wytrzymała obudowa chroni przed wstrząsami, a ekran wykonany jest z materiału odpornego na zadrapania, urządzenie jest także wodoodporne do głębokości 50 metrów. W trybie GPS f?nix pracuje na baterii do 16 godzin, a nowa funkcja UltraTrac wydłuża ten czas do 50 godzin (zależnie od ustawień). Urządzenie pojawi się w sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale br. w sugerowanej cenie detalicznej 399,99 euro brutto.

Źródło: Manejo


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS