Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-26| GNSS, GIS, Mapy, Firma

Pielgrzymki w internecie i w nawigacji

CE-Traffic – dostawca informacji o ruchu drogowym, wspólnie z fundacją Opoka i serwisem e-Pielgrzymka.pl zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów w drodze na Jasną Górę.


Pielgrzymki w internecie i w nawigacji
Dzięki tej współpracy kierowcy korzystający z nawigacji z usługą traffic otrzymają ostrzeżenie, jeśli ich trasa będzie pokrywać się z trasą przejścia pielgrzymki, a tym samym będą mogli zachować większą ostrożność lub zawczasu wybrać trasę alternatywną.

e-Pielgrzymka.pl jest serwisem fundacji Opoka, który tworzy społeczność internetową wokół pielgrzymek. W serwisie pątnicy mogą dzielić się swoimi wrażeniami korzystając z mikroblogów oraz dodając zdjęcia. Ponadto serwis publikuje dokładne dane o czasie i przebiegu większości pielgrzymek, które każdy użytkownik internetu może zobaczyć na mapie. Teraz również kierowcy korzystający z nawigacji z usługą traffic firmy CE-Traffic będą mogli otrzymać te informacje bezpośrednio na swoje urządzenie.

„Przełom lipca i sierpnia to czas podróży, ale też czas pielgrzymek. Ponad 100 tysięcy Polaków wyruszy wkrótce z wszystkich zakątków kraju, aby 15 sierpnia spotkać się na wspólnej modlitwie w Częstochowie. Pielgrzymka to także ogromne wyzwanie organizacyjne. Tu zawsze najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, nad którym czuwają setki wolontariuszy. Mimo, że trasy pielgrzymek przebiegają z reguły mniejszymi drogami, czasami pielgrzymi zmuszeni są do poruszania się po trasach o dużym natężeniu ruchu. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z serwisem e-Pielgrzymka.pl zwiększamy bezpieczeństwo zarówno pielgrzymów jak i kierowców.” – powiedział Tomasz Przeździęk, dyrektor polskiego oddziału CE-Traffic.

Z danych CE-Traffic korzystają m.in.: Emapa, TomTom, Google, Navmax, Garmin oraz Sygic.

Źródło: CE-Traffic, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS