Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-25| GNSS, GIS, Sprzęt

Pancerny aparat Ricoh dla GIS-u

Kompas, odbiornik GPS, dalmierz, skaner kodów kresowych, moduł do eliminacji zakłóceń sygnałów satelitarnych – m.in. w takie elementy wyposażony jest nowy moduł lokalizacyjny Ricoh SE-7 dla cyfrowych aparatów fotograficznych Ricoh G700SE.


Pancerny aparat Ricoh dla GIS-u
Spółka zaprezentowała go po raz pierwszy na międzynarodowej konferencji użytkowników Esri (San Diego, 23-27 lipca). Instrument zaprojektowano przede wszystkim z myślą o użytkownikach wojskowych. Zdaniem producenta jego zalety docenią jednak także: przyrodnicy, pracownicy przemysłu naftowego, specjaliści od GIS-u i kartografii czy funkcjonariusze straży pożarnej i policji oraz służby ratunkowe.

Doczepienie tego modułu do aparatu Ricoh G700SE umożliwia wykonywanie zdjęć wraz z geotagami składającymi się z maksymalnie 20 rubryk. Oprócz współrzędnych (które mogą być podawane w różnych układach) zapisywane mogą być także odległość i kurs do obiektu czy kod kreskowy. Ciekawostką w urządzeniu jest opcjonalny moduł eliminujący zakłócone lub imitowane sygnały GPS.

W najbogatszej wersji Ricoh SE-7 kosztuje blisko 900 dolarów, a w najprostszej (wyposażonej wyłącznie w GPS) – 179 dolarów.

Źródło: Ricoh, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS