Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-25| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Nowa hybryda od Geopryzmatu

Coraz trudniej znaleźć punkty osnowy geodezyjnej, a jak już się uda, to najczęściej są uszkodzone, przesunięte lub daleko od miejsca pomiaru. Geopryzmat oferuje rozwiązanie tego problemu.


Nowa hybryda od Geopryzmatu

Dzięki połączeniu dwóch urządzeń marki Kolida można uniknąć żmudnych poszukiwań punktów osnowy lub prowadzenia długich ciągów poligonowych. Za prawie połowę ceny instrumentu GPS RTK firma oferuje odbiornik GPS zintegrowany z dwusekundowym bezlustrowym tachimetrem.

Będąc posiadaczem takiego zestawu, można wykonywać pomiar tachimetryczny bez konieczności nawiązywania się do osnowy, ponieważ pomiar stanowiska odbywa się niezależnie, metodą GPS. Wystarczy włączyć odbiornik, aby rozpocząć rejestrację położenia stanowiska, a w tym samym czasie można wykonywać tachimetrię.

Dzięki takiej konfiguracji geodeta oszczędza czas pracy oraz zyskuje milimetrową dokładność wyznaczenia stanowiska. Pozycję otrzymuje się w układzie 2000, 1965 lub globalnym WGS. Odbiornik pozwala na pracę również na terenach o kiepskiej widoczności nieba, np. w lasach.

Zestaw wyróżniają ponadto: dwie pełne klawiatury tachimetru, transmisja danych przez USB i karta SD w połączeniu z wyraźnym ekranem odbiornika GPS i zdalnym pilotem sterującym tym instrumentem.

Źródło: Geopryzmat


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS