Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-25| Geodezja, GIS, Instytucje

Zgłoś problem na mapie wroSIP

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego (wroSIP) został rozbudowany o moduł „Zgłoszenia publiczne”, za pomocą którego obywatele mogą informować władze o różnych nieprawidłowościach.


Zgłoś problem na mapie wroSIP
Dodanie zgłoszenia odbywa się poprzez wskazanie lokalizacji i wypełnienie krótkiego formularza. Obecnie możliwe jest informowanie o nielegalnych wysypiskach i błędach na mapie. Kategoria „inne” umożliwia zaś dodanie pozostałych zgłoszeń, które w trakcie użytkowania modułu zostaną wydzielone do osobnych kategorii na podstawie częstotliwości występowania.

Dodanie zgłoszenia skutkuje pojawieniem się na mapie szarej ikonki oraz automatycznym przesłaniem komunikatu do administratora serwisu. Po otrzymaniu tej informacji i jego weryfikacji administrator zmienia status zgłoszenia i przystępuje do dalszej jego obsługi, m.in. poprawiając dane lub przekazując je innym pracowniom/wydziałom.

Z chwilą zmiany statusu zgłoszenia następuje podmiana ikonki zgłoszenia na kolorową oraz zostaje przesłana informacja do zgłaszającego o podjętej procedurze realizacji. Administratorowi przysługuje ustalenie następujących statusów zgłoszeń:
• przyjęty (w realizacji) – trwa obsługa procesu;
• odrzucony – w przypadku zgłoszeń nie leżących w kompetencji powiatu i gmin;
• niezrealizowany –- w przypadku braku możliwości realizacji zgłoszenia;
• zrealizowany – zakończona obsługa procesu;
• usunięty – pozostałe zgłoszenia; nie będą widoczne w serwisie.

Docelowo każde zgłoszenie będzie automatycznie przekierowywane do odpowiedniej pracowni/wydziału na podstawie wybranej kategorii zgłoszenia, co zautomatyzuje i przyśpieszy proces obsługi. W celu korzystania z nowego modułu wymagana jest rejestracja użytkownika.

Źródło: wroSIP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS