Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-21| Geodezja, GIS, Mapy, Prawo, Kataster

Geodezja w planie prac legislacyjnych

Kiedy wejdą w życie brakujące rozporządzenia wykonawcze do Prawa geodezyjnego i kartograficznego? Odpowiedź przynosi plan prac legislacyjnych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do końca bieżącego roku (wersja z 20 lipca).


Geodezja w planie prac legislacyjnych
Planowany termin wydania rozporządzenia w sprawie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej wyznaczono na czerwiec br. Przypomnijmy, że pierwszy projekt tego aktu został opublikowany do konsultacji i uzgodnień blisko rok temu.

W zamierzeniach MAC w tym samym terminie miałaby być wydana także nowelizacja przepisów ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Jej projekt nie trafił jednak jeszcze do konsultacji i uzgodnień.

Bardziej realistyczne są założenia dotyczące nowelizacji rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków. Jego projekt został w tym tygodniu przekazany do konsultacji i uzgodnień. Rozporządzenie ma zostać wydane we wrześniu br. Taki sam termin wyznaczono dla przepisów ws. organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Projekt tego aktu nie trafił jeszcze do konsultacji i uzgodnień.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS