Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-06| Geodezja, GIS, Ludzie, Instytucje

Samorządowcy zasiądą w Radzie IIP

Ponad rok po powołaniu Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego wreszcie przedstawiła swoich kandydatów do tego grona.


Samorządowcy zasiądą w Radzie IIP <br />
fot. KPK
fot. KPK
Zgodnie z ustawą o infrastrukturze informacji przestrzennej dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego przewidziano cztery miejsca. Komisja zaproponowała, by reprezentowali ją:
• Krzysztof Mączewski – geodeta województwa mazowieckiego,
• Edward Trojanowski – sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich,
• Jan Schnerch – dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji,
• Jan Maciej Czajkowski – zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich, członek strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Rada IIP działa przy ministrze administracji i cyfryzacji. Jej celem jest opiniowanie projektów aktów prawnych oraz przedsięwzięć organizacyjnych, naukowych i edukacyjnych dotyczących infrastruktury informacji przestrzennej. Oprócz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego w skład Rady wchodzą przedstawiciele organów administracji rządowej oraz instytucji naukowych i organizacji pozarządowych.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS