Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-07-06| Geodezja, Firma, Kataster

150 tys. prac w ePODGiK

Wczoraj (5 lipca) przekroczona została liczba 150 tys. prac geodezyjnych zgłoszonych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System.


150 tys. prac w ePODGiK <br />
Liczba zgłaszanych prac w poszczególnych latach
Liczba zgłaszanych prac w poszczególnych latach

System powstał 5 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Obecnie usprawnia on pracę 11 ośrodków i umożliwia wykonawcom zgłaszanie prac geodezyjnych przez internet, a jednocześnie do tak zarejestrowanych prac automatyczne generuje materiały niezbędne do ich realizacji, które geodeci otrzymują już po kilku lub kilkunastu minutach od zgłoszenia. Funkcjonalność ta dostępna jest 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Obecnie udział prac zgłoszonych elektronicznie i przetworzonych automatycznie we wszystkich zarejestrowanych robotach w tych 11 ośrodkach wynosi średnio 73% (patrz wykres poniżej). Od dłuższego czasu niezmiennie prowadzi w tej kwestii powiat szczecinecki, gdzie niemal 100% prac jest zgłaszanych i przygotowywanych z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK.

W ePODGiK zarejestrowanych jest 1200 firm geodezyjnych i 1583 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza spółka zgłosiła za pomocą ePODGiK niemal 6 tys. prac, drugie miejsce to ponad 3,6 tys. prac, a trzecie – ponad 3,3 tys.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS