wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-18| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Interaktywna mapa i szukanie mieszkań do wynajęcia w USA


Amerykańska firma HotPads powiększyła swoją stronę internetową www.HotPads.com o prezentację danych demograficznych. Osoby poszukujące lokalu lub domu do wynajęcia otrzymają teraz także informacje na temat dzielnicy, w której on się znajduje.

Założona na początku bieżącego roku strona www.HotPads.com umożliwia wyszukanie mieszkania lub domu przeznaczonego do wynajęcia. Oferta obejmuje obszar całych Stanów Zjednoczonych. Wykorzystanie przez zespół HotPads interaktywnej mapy zapewnia natychmiastowy przegląd lokalizacji obiektów znajdujących się w ofercie. Dotarcie do szerszej informacji sprowadza do kilku kliknięć myszką. Do graficznych symboli budynków podpięte są ich adresy, a kliknięcie na wybrany obiekt pozwala uzyskać informacje o jego powierzchni, cenie najmu, liczbie pomieszczeń, a także krótki opis oraz adres pośrednika.
Nowe mapy zamieszczone na HotPads.com umożliwiają klientom uzupełnienie tych informacji o dane statystyczne. Są to m.in. przeciętne dochody ludności zamieszkującej w konkretnej dzielnicy, średni wiek populacji w danym rejonie, średnia cena najmu lokali, wskaźnik pokazujący wielkość populacji żyjącej w wynajmowanych mieszkaniach i domach w stosunku do ogółu mieszkańców.
Wszystkie informacje są obecnie bezpłatne, a przychody firmy pochodzą z reklam generowanych w programie Google AdSense. HotPads liczy kilkanaście osób, a jej założycielami jest trzech absolwentów uniwersytetu Notre Dame (Indiana).

Washington Post, AB


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS