Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-28| GIS, Mapy, Teledetekcja, Software

Google Earth bardziej w 3D

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Google wypuściła zawierającą nowe dane wersję 7.0 aplikacji Google Earth dla Androidów.


Google Earth bardziej w 3D

Jest ona odpowiedzią na aplikację mapową zaprezentowaną w tym miesiącu przez Apple’a. Głównym wyróżnikiem Google Earth 7.0 jest udostępnienie realistycznych trójwymiarowych modeli miast bazujących na lotniczych zdjęciach ukośnych. Na razie przygotowano je dla: Boulder, Bostonu, Santa Cruz, San Diego, Los Angeles, Long Beach, San Antonio, Charlotte, Tucson, Lawrence, Portland, Tampy i Zatoki San Francisco. Jedynymi miastami spoza Stanów Zjednoczonych są zaś Rzym i Genewa. Ale Google zapewnia, że zasoby te będą systematycznie rozbudowywane, tak że pod koniec tego roku obejmą aglomeracje zamieszkałe łącznie przez 300 mln ludzi.

Koleją nowością Google’a dla Androidów jest zaktualizowana wersja Google Maps. Najważniejszą zmianą w niej jest możliwość zapisywania map do pamięci telefonu, tak aby mogły być wykorzystywane w trybie offline.

Obie aplikacje można pobrać z witryny Google Play.

Źródło: Google Lat Long, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS