Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-27| Geodezja, Mapy, Edukacja, Instytucje

Po AGH jest praca w zawodzie

Zdecydowana większość absolwentów kierunku geodezja i kartografia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie znalazła pracę w zawodzie – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez tę uczelnię.


Po AGH jest praca w zawodzie

Wśród ankietowanych absolwentów AGH z zeszłego roku 85,2% znalazło pracę zgodną z wykształceniem. Jeśli chodzi o kierunek geodezja i kartografia wskaźnik ten wynosi aż 92,5%. Zdecydowana większość adeptów geodezji (80%) zdecydowała się na poszukiwanie pracodawcy zamiast zakładania własnego biznesu.

W większości przypadków (55,1%) znalezienie pracy zajmuje absolwentowi AGH nie więcej niż 3 miesiące, a co piąty w ogólnie nie musiał jej szukać, gdyż pod koniec studiów został „złowiony” przez pracodawcę. W ponad 2/3 przypadków absolwent nie musiał się daleko przeprowadzać, gdyż zaczął pracę w woj. małopolskim (52,3% w Krakowie).

Źródło: Centrum Karier AGH, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS