Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-26| Geodezja, Ludzie

Książka o Albińskim

Ukazała się biografia Wojciecha Albińskiego – geodety, który przez 40 lat pracował w Afryce, oraz cenionego autora kilku zbiorów opowiadań.


Książka o Albińskim

Przez jego bujne życie od Starych Włoch pod Warszawą do RPA prowadzi czytelników dziennikarz „Rzeczpospolitej” Bartosz Marzec. Z książki dowiadujemy się, jak to się stało, że Wojciech Albiński ruszył do Afryki. Bohater biografii opowiada m.in. o tym, jak wyglądał apartheid i o Nelsonie Mandeli, chroniącym kraj przed krwawą wojną domową. Ujawnia pierwowzory postaci, dialogów i nietypowych spotkań z jego opowiadań. Podobnie jak w swoich książkach, Albiński występuje w roli obserwatora zdarzeń. Biografia „Nasz człowiek w Botswanie” ukazała się nakładem wydawnictwa Muza.

Czytelnicy GEODETY i Geoforum.pl mieli już okazję poznać Wojciecha Albińskiego. Wywiad z nim ukazał się w majowym numerze GEODETY.

Więcej o książce

Źródło: ?Rz?, BS


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS