Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-26| GIS, Software

Planowanie przestrzenne w 3D i na "Fejsie"

By mocniej zaangażować mieszkańców w konsultowanie planów zagospodarowania przestrzennego, władze szwedzkiego miasta Göteborg uruchomiły specjalny trójwymiarowy geoportal.


Planowanie przestrzenne w 3D i na "Fejsie"

Serwis o nazwie MinStad (co po szwedzku oznacza moje miasto) bazuje na usłudze sieciowej CityPlanner firmy Agency9. Umożliwia on przeglądanie danych planistycznych dla miasta w trzech wymiarach, zgłaszanie do nich własnych uwag i propozycji, a następnie publikowanie ich do dyskusji na portalu społecznościowym Facebook.

Jak powiedział Eric Jeansson z urzędu miejskiego w Göteborgu, portal ten wdrożono, by zaangażować w proces planowania przestrzennego obywateli, którzy dotychczas nie mieli na to czasu. Dzięki nowemu serwisowi mogą oni teraz opiniować plany 24 godziny na dobę. Istotnym celem MinStad jest także włączenie do tego procesu dzieci i młodzieży, które w niedalekiej przyszłości same odczują konsekwencje uchwalanych obecnie planów.

Źródło: Agency9, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS