Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2012-06-22| Geodezja, GIS, Software

Lepsza mobilna chmura od Autodesku

Nowe rozwiązania Autodesku „w chmurze” umożliwią wykorzystanie na placu budowy modelowania informacji o budynku (BIM) przy użyciu urządzeń mobilnych.


Lepsza mobilna chmura od Autodesku
Firma Autodesk, Inc. ogłosiła przejęcie Vela Systems – dostawcy oprogramowania do przetwarzania w chmurze (Cloud computing) i mobilnego oprogramowania do zarządzania w terenie dla branży budowlanej. Włączenie produktów Vela Systems do portfolio produktów mobilnych i produktów do przetwarzania w chmurze Autodesk umożliwi klientom z branży budowlanej wykorzystanie modelowania informacji o budynku (BIM) i danych projektowych podczas pracy w terenie.

Technologie przetwarzania w chmurze i rozwiązania mobilne firmy Vela Systems pozwalają zwiększyć możliwości BIM, umożliwiając zastosowanie w całej firmie usprawnionego systemu zarządzania jakością, bezpieczeństwem, zamówieniami i pracą w terenie. Rozbudowane narzędzia sprawozdawcze zapewniają natychmiastowy wgląd w problemy związane z pracą na budowie i – w przeciwieństwie do czasochłonnego i drogiego podejścia reaktywnego – umożliwiają efektywne zarządzanie i podejmowanie decyzji.

Oprogramowanie i usługi Vela Systems są kompatybilne z najnowszym zintegrowanym oprogramowaniem Autodesk do zarządzania projektami, w tym Autodesk Navisworks – rozbudowanym zestawem narzędzi do integracji, analizy i komunikacji w ramach realizowanych projektów.

Wielu wykonawców, właścicieli firm, architektów i inżynierów już wykorzystuje oprogramowanie Vela Systems w połączeniu z produktami Autodesk do BIM, co przyspiesza tworzenie harmonogramów, zmniejsza ryzyko powstawania błędów oraz poprawia przepływ informacji między uczestnikami procesu projektowego. Nowe zintegrowane oprogramowanie Autodesk pozwala ograniczyć manualne procesy śledzenia postępów, dokumentowania pracy i rozwiązywania problemów.

Kolejne korzyści to możliwość wizualizacji zaprojektowanych budynków w terenie, w celu poprawy jakości i wierności względem zamierzonego projektu, a także usprawniony proces analizy, niższe koszty dzięki sprawniejszym przepływom pracy (w efekcie połączenia fizycznych zadań z modelem wirtualnym) oraz możliwość zapisywania najważniejszych danych dotyczących materiałów, systemów i urządzeń.

Źrodło: Omega Communication


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama