Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2012-06-21| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zinwentaryzuje sieć firmy Tauron?

Firma Tauron Dystrybucja podpisała umowę o wartości blisko 80 mln zł netto na wdrożenie zintegrowanego Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym (SZMS).


Kto zinwentaryzuje sieć firmy Tauron? <br />
fot. JP
fot. JP
Prace zrealizuje konsorcjum firm Comarch SA (lider), Tukaj Mapping Central Europe, Apator Rector oraz Eurosystem SA. Umowa została zawarta w wyniku wyboru oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie negocjacji z ogłoszeniem.

– To bardzo ważny projekt ze względu na kilka czynników – powiedział prezes zarządu Tauron Dystrybucji Mirosław Krutin. – Jednym z najistotniejszych elementów nowego systemu będzie cyfrowa paszportyzacja naszego majątku sieciowego. Oznacza to powstanie jednej, ustandaryzowanej bazy danych wszystkich urządzeń i obiektów elektroenergetycznych, dzięki czemu pełną informację o poszczególnych urządzeniach będzie można uzyskać w prosty, szybki i w pełni zautomatyzowany sposób.

Realizacja projektu wymaga czasu i dużego zaangażowania, ponieważ zbudowana baza obejmie zarówno dane techniczne jak i formalno-prawne. 3-letni okres realizacji umowy podzielony został na 3 zasadnicze etapy. Pierwszy to przygotowania projektu rozwiązania, drugi obejmuje wdrożenia pilotażowe w wybranych oddziałach spółki oraz etap trzeci, który polegać będzie na wdrożeniach masowych systemu w pozostałych oddziałach Tauron Dystrybucja.

Firma Tauron Dystrybucja jest częścią Grupy Tauron – drugiego co do wielkości przedsiębiorstwa energetycznego Polski.

Źródło: Tauron Dystybucja, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS