wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-11-15| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Firma, Software, Instytucje

Ciekawe przetargi pod koniec roku ogłosiły Ministerstwo Ochrony Środowiska i miasto OlsztynKoniec roku, jak zwykle, obfituje w interesujące przetargi.

• Ministerstwo Ochrony Środowiska ogłosiło przetarg nieograniczony na „Opracowanie ortofotomapy dla wybranych obszarów Natura 2000”. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia mówi o dostawie dwóch kompozycji barwnych (w barwach rzeczywistych oraz nierzeczywistych z kanałem bliskiej podczerwieni). Skala ortofotomapy – co najmniej 1:5000, rozdzielczość – minimum 1 metr, zdjęcia nie mogą być starsze niż z 2004 roku, a wykonawca musi legitymować się realizacją podobnego zamówienia o wartości minimum 1,5 mln zł. Dostarczyć należy ortofoto w układzie arkuszowym dla 292 obiektów „Natura 2000” ze 100-metrową zakładką (łączna powierzchnia obszarów Natura 2000 to ponad 600 tys. ha).

Kryteria wyboru oferenta: cena 70%, powierzchnia zobrazowań 30%, wadium 45 tys. zł. Dokumentację można składać do 21 grudnia br.

• Drugie interesujące zamówienie publiczne pojawiło się w Olsztynie. Jego celem jest wykonanie rozbudowy systemu zarządzania miastem STRATEG.
Przetarg nieograniczony ma wyłonić wykonawcę następujących zadań:
- utworzenie modelu 3D na podstawie DTM i obrysów budynku wraz z ich naturalnymi wysokościami,
- wykonanie warstwy rastrowej modelu na podstawie kolorowej ortofotomapy Olsztyna,
- realistyczne wymodelowanie, na postawie opracowanego numerycznego modelu terenu, czterech obiektów położonych na terenie miasta (Zamek, Wysoka Brama, Ratusz, Katedra), wraz z teksturami.
- stworzenie wizualizacji tego modelu w postaci filmu dla zadanej trasy przelotu. Termin składania ofert upłynął 12 listopada.

Specyfikacja nie podaje wielu istotnych informacji dla potencjalnego uczestnika postępowania, zawiera jednak, tak jak i poprzednia, termin wykonania zamówienia.

Na utworzenie modelu 3D około 20 tys. obiektów miasto Olsztyn dało czas do... 19 grudnia br. Z kolei Ministerstwo Ochrony Środowiska uznało, że na dostawę ortofoto wystarczy... 7 dni.

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS